Brigitta Davidjants (33) on tähelepanelikule lugejale tuttav ajakirjanikuna. Ent see kevad on toonud talle hulga uusi loomingulisi välja­kutseid. Äsja ilmus tema raamat “Minu Armeenia”. “Olen kirjutanud Kaukaasiast kaks raamatut ning mõlemaid inspireeris mu teadus­töö,” räägib isa poolt armeenlane Brigitta. “Uurisin kaukaaslaste rahvuslikkust, mis on sealsete rahvaste sõjakust teades vägagi kirglik teema. Mulle tähendas see lõputuid reise Armeeniasse, Türki ja Gruusiasse, naljakaid ja pisarakiskujaid kohtumisi, tundide viisi muusikat ja pudelite kaupa granaatõunaveini. Ja kuna teadustöös tuleb emotsioonid vaos hoida, siis kanaldasingi kogu kire ja ängi raamatusse.”

Samasugust kirge tekitab Brigittas muusika. Nii andis ta äsja koos Hannaliisa Uusmaga duos Hunt välja esikplaadi “Fragment of...”, mida on iseloomustatud kui postromantilist indie-souli. “Hakkasime Hannaliisaga koos lugema loenguid soorollidest popmuusikas. Koos musitseerimine oli selle loomulik jätk,” seletab Brigitta. Ja lisab, et õigupoolest on olnud üsna metsik aeg, sest kõige selle vahepeal suurenes ka pere. “Hea tiimitöö korral on aga ka lastega kõik võimalik,” ütleb Brigitta.

Mis edasi? “Tuleb ikka kirjutada, nii muusikat kui ka tekste. Viimast nõuab juba mu töö veebi­portaali Feministeerium toimetajana. Ja muusikat on lihtsalt tore teha. Küll kõik muu tuleb iseenesest!”