Aastal 2017 näeme pruutide juustes väga palju punutisi, patse, krunne, soengutes on palju õhulisust, lihtsust ja individuaalsust. Moes on unikaalsed juveelitooted ja orgaanilised õied loodusest. Samas on endiselt populaarsed ülestõstetud ja vabalt langevad juuksed.

Sel suvel domineerib pruudi üldises look´is vaba ja hooletu meeleolu – seda nii soengu, meigi kui ka kleidi osas. Veidi lohakad ja ebakorrapäraselt seatud soengud. Või suisa “džunglimatk” teema: oranž ja kollane, eksootilised lilled (ronitaimed, prootead jm), erksus, eksootilisus, väljendusrikkus. Kõige menukam värv 2017. aastal on ekspertide sõnul aga roheline!

Juba vanad eestlased pidasid halvaks endeks seda, kui pruut pulmapäeval ise oma soengut sätib. Seega tasub kauneim soeng koos juuksuriga välja valida ning kindlasti lasta enne pulmapäeva teha ka proovisoeng. Seda viimast paneb eriti südamele 11 aastat Hairhouse´i salongis töötanud juuksur Marian Vasarik. Staažikas juuksur on teinud oma karjääri jooksul õnnelikuks kümneid pruute. Uurisime Marianilt pulmasoengu trendide ja fopaade kohta.

Millised soengud on moes?

Täna on pulmamood jõudnud sinna, et pruut soovib välja näha võimalikult loomulik ja tema ise! Moes on kerge laine- või lokimotiiv, peidetud punutised, lohakad krunnid.

Moes on ka soenguehted, mis on väga kaunid, kui neid maitsekalt ja õigesti soengusse sättida. Ise kasutan oma töös näiteks palju by Katriin peaehteid (www.katriin.com)

Kas Eesti pruutide pulmasoengud on pigem tagasihoidlikud või eelistatakse uhkemaid soenguid?

Eesti pruudid on väga toredad, sest nad usaldavad professionaale. Tavaliselt jõutakse ideaalse tulemuseni just koostöö käigus. Ei tahaks öelda, et ollakse väga tagasihoidlik, aga pigem less is more hoiakuga, ja see ongi ilus! Tähelepanu juhin alati ka sellele, mitu detaili lähestikku sobib panna. Liiga paljuks läheb siis, kui näiteks pruut soovib kaunistuseks lilli või peaehet, kannab registreerimisel loori ning tal on ka prillid. Maitseka ja täiusliku lõpptulemuse saavutamiseks tuleb teha valik.