Eestimaa kaunimad juuksed 2017 võitja Jelena Abljajeva:

Kuidas panna juuksed kasvama? Siin mängivad rolli nii hooldusvahrndid, toitumine kui ka elustiil. Mina soovitan kasutada võimalikult naturaalseid ehk silikoonivabu viimistlusvahendeid ning ka neid vaid vajadusel. Mida rohkem saavad juuksed „hingata“, seda parem. Kindlasti tuleks võtta juuste kasvu soodustavaid vitamiine, kuid selleks tuleb enne välja selgitada, millest organismis täpselt vajaka on.

Kui tihti käid juuksuris ja mida seal teed? Juuksuris käin harva, umbes kaks korda aastas ja siis lõikan ka vaid juukseotsi. Juukseid toonin samuti umbes kaks korda aastas, kuid seda teen kodus ise. Ma ei ole ka kunagi proovinud uusi ja moodsaid protseduure, nagu erinevad keratiinihooldused jms.

Millised on head ja toimivad juuksehooldusnipid? Kõik on lihtne ja loogiline, ega siin mingit maagiat ole. Teen korra nädalas õlimaske. Näen, kuidas juuksed kohe pärast seda pehmeks ja läikivaks muutuvad. Ma ei kasuta kunagi tavalist juukseharja, vaid ainult pusade lahtiharutamiseks mõeldud spetsiaalset kammi. Enne kui juukseid pesema hakkan, kammin nad alati korraikult läbi. Ööseks panen juuksed patsi ning ülidselt ma fööni ei kasuta. Kui kuidagi oma juukseid termotöötlen, siis kasutan kindlasti enne kuumakaitset.

Kuidas oma juukseid igapäevaselt kannad? Väga erinevalt, sõltub tegevusest, kohast ja olukorrast, aga ka ilmast. Kui nad segavad näiteks trennis või kodus, siis teen krunni või panen lihtsalt kinni. Üritustel ja pidudel meeldib mulle lahtiseid juukseid kanda, sest terved ja ilusad kiharad on ju lihtsalt parim naise ehe. Kõige rohkem meeldib käia lahtistega, aga seda muidugi juhul kui ilm lubab, see tähendab kui vihma ei saja ja tuult pole. Muidu on ikka täitsa võimatu olla!