Mul polnud kunagi kavatsust autojuhiluba muretseda, aga eelmistes ametites ilma hakkama ei saanud – nii suhtusingi autosse kui töövahendisse. Alles mõni aasta hiljem, kui kallim Portugalis paariks päevaks auto rentis ja me peatusime suvalises teeäärses rannas, kus ligi polnud ei linna, bussi- ega rongipeatust, mõtlesin: “Ohh! Hoopis selle jaoks on auto! Et tunda end vabana – minna, kui on tuju, peatuda, kui on soov.” Isegi magatud saab autos päris edukalt! Siis otsustasingi, et kunagi sooviksin ise niiviisi võõral maal autoroolis olla – kui tahan, lähen ujuma, kui tahan, sõidan mägedesse!

Sellise võimaluse pakkus kevadel Kia, kes tutvustas Hispaanias oma uut Picanto mudelit. Tegu on pisikese linnaautoga, mis saab hetkega parimaks sõbraks igale juhile, kelle lemmikasjade hulka ei kuulu näiteks “külgboksi” parkimine ja igasugune muu kitsastes oludes ja pimesi manööverdamine. Ühelt poolt on uus Picanto lihtsalt nii väike, et mahub kohtadesse, kuhu kõik ei mahu, kerge ja vilgas, teisalt on sel ka väga mugavad parkimisandurid. Kuna olin autokoolist alates sõitnud vaid automaatkäigukastiga, küsisin proovimiseks manuaali – ja see kõik tuli tõesti loomulikult nagu rattasõit. Manuaalkäigukastiga mudelil on väiksem kütusekulu (4,6) ja teadagi soodsam hind.

Eelmisest Picantost erineb uus mudel näiteks sportlikuma välimuse poolest, aga ka pikemaks tegemata mahutab auto rohkem pagasit ja salongis on rohkem jalaruumi. Tegu on ka keskkonnasõbralikuma sõidukiga, mis võtab vähem kütust, on turvalisem ja vaiksem kui eelmine mudel. Väga lahe uuendus on muidugi juhtmeta laadimine – koht, kuhu asetada oma telefon justkui riiulile, kus aku laetud saab.