1. Kanna lau liikuvale osale, silmakoopasse ja alumiste ripsmete piirile pruunikat lauvärvi, hajuta spetsiaalse lauvärvipintsliga seda välisnurgast oimukoha poole ja kulmu suunas.

2. Kanna heledamat lauvärvi kulmuluu alla. Hajuta tumedamat lauvärvi üle silmakoopa joone ülespoole ning loo heleda ja tumeda värvi vahel sujuv üleminek. Kui tume lauvärv jääb vaid silmakoopasse, siis tunduvad silmad paratamatult väiksemad.

3. Kanna silmade sisenurkadesse heledamat tooni, see loob optilise illusiooni laiemast alast kahe silma vahel ja lööb silmad särama. Ka pisut säravat lauvärvi silma sisenurgas, liikuva lau keskel või sätendus üle silmade toob silmad rohkem esile. Võid vabalt tekitada lauvärvi kihte, kandes tumeda silmameigi peale läikiva heleda lauvärvi saarekesi.

4. Kooluta ja värvi ripsmed. Kanna põhiosa tušist ripsmejuurtele, otstele piisab alles jäänud kogusest. Ripsmekoolutaja on väikesi silmi “avav” imerelv ja tagasihoidlik kogus tušši ripsmete otstes ei vajuta neid longu tagasi.

5. Kulmukaare võimalikult kõrgeks joonistamine ja selle alla heleda lauvärvi kandmine lisab visuaalselt nahapinda silmade ja kulmude vahele ning annab suuremate silmade efekti.