Lugesin mõni aeg tagasi artiklit, kus kirjutati, et kõik pulmavideod on ühesugused. Et vaheta pruutpaar välja ja ülejäänu võib samaks jääda. Youtube’is ringi brausides selgus, et nii ongi. Rippuv kleit, lauaveerele paigutatud sõrmused, kuskile naljakasse kohta sätitud kingad. Kindlasti võiks mõne sammaldunud kännu peal lebada pruudi pärlikee. Peigmees paneb kuube selga ja naeratab. Vahele on pikitud kaadrid peokohast ja ootusärevatest külalistest. Õied, fragment kleidist, lilleneiud jooksmas. Kõik see loomulikult aegluubis. Kindlasti võiks midagi olla fookusest väljas ja mõni riideese aeglaselt tuules lainetada.

Sellele järgneb peomeeleolu, samuti valdavalt aegluubis. Kaader pulmaauto tagant liikumas üldiseks, kus näeb ka suudlevat pruutpaari. Tants, sõnavõtud, tort, mõned vahetud emotsioonid ja siis õhtu lõpul pimedas Hiina laternate õhkulaskmine. Kaks tuhat ja viissada eurot, palun. See kõik on kindla peale minek ja olgem ausad, need elemendid on traditsiooniliselt pulma osad ja neid peabki jäädvustama.

Matused on samasugused – vaheta ainult peategelane ära ja ülejäänu on sama. Sama on ka Eurovisiooni kontserdiga, spordiüritustega ja veel mõne sündmusega. (Vahelepõikena – droone pole selliste videote jaoks vajagi. Nendel pulmavideo-meestel on igast mõisast ja peokohast ammu juba droonikaadrid tehtud, pange needsamad, sest vean kihla, et ega teletornist alla vaadates saa me aru, kelle pulmaga just tegu on.)