Liis Haukka (27) suundus pärast keskkooli õppima arhitektuuri, aga praegu tegeleb hoopis sukeldumis­varustuse müügiga üle maailma. Oma tavatöö kõrvalt meeldib talle end aeg-ajalt kursustel täiendada. “Umbes aasta tagasi sain aru, et elu justkui ise nügiks mind õppima,” räägib Liis. “Rutiin hakkas tüütama ja end motiveerida tundus peaaegu võimatu. Samal ajal hakkas Facebookis silma koolitus, kuidas turundada oma kaupa Eestis ja välismaal. Kohale minnes ei teadnud ma, mida oodata või kas ma üldse tulin õigesse kohta, aga pärast oli enesetunne super. Uued teadmised utsitasid kohe tegutsema ja nii panin end ka järgmistele koolitustele kirja.”

Liis on läbinud küll palju turundus- ja ettevõtluskoolitusi, mis aitavad tal oma tavatööd paremini teha, aga ta ei pane kätt ette ka näiteks meisterdamisõppele. “Kõige põnevam oli Britt Samosoni moeillustratsioonide töötuba, kust leidsin uue huvitava hobi,” meenutab Liis, kes seniajani vahel moeillustratsioone teeb. Ta läbis ka mitmepäevase Photoshopi-koolituse ja sai hiljuti raamatupidaja paberid. “Viimane ei jookse kindlasti mööda külgi maha ning ka muud omandatud teadmised on töö juures kasuks tulnud,” ütleb Liis.

Koolitused löövad uksed valla

Ta usub, et uued teadmised ei pea ilmtingimata olema seotud töökohaga, vaid tasub proovida ka koolitusi, mis toovad kasu hiljem. “Kursused, mis on konkreetse tööga seotud, aitavad seda veel paremini teha, aga uued oskused võivad aidata kas eraelus või kaugemas tulevikus. Need täiendavad CVd ja annavad näiteks häid ideid, kuidas alustada päris oma ettevõttega. Valikuid on palju, tuleb lihtsalt sisetunde järgi tegutseda ja siis lähebki kõik nii, nagu minema peab.”