Eestis visatakse aastas inimese kohta ära 19 kilogrammi toitu. Võrreldes muu maailmaga ei ole number küll suur, kuid nutikamast tarbimisest võidab nii toidulaud kui ka kodune eelarve. Lisaks on toidujääkidele kasutuse leidmine väärt ajugümnastika.

Toiduainete paremini planeeritud kasutamist saad alustada juba poes. Näiteks tühja kõhuga on suurem oht kuhjata kärusse kraami, mis tegelikkuses niipea rakendust ei leia ja võib lõpuks prügikasti rännata. Samuti võiks kriitiliselt suhtuda kõikvõimalikesse sooduspakkumistesse. Kontrolli eriti kergesti rikneva toidu puhul enne ostu nii toote säilitusaega kui ka enda võimalusi kauba säilitamiseks ja kasutamiseks.

Ostunimekiri on alati hea abiline, mis hoiab poekäru manööverdused õigel suunal. Kuid ka kõige osavam poodleja puutub kokku ülejääkidega, mis tekivad toiduvalmistamise käigus, ning sama supi mitmekordne ülessoojendamine ei pidavat head tegema ei suhetele ega söögikordadele. Õnneks on mitmeid nippe, mida aeg-ajalt meelde tuletada, et toit oleks iga päev maitsev ja mõistlik ning seda jätkuks kauemaks.