“Mõnikord tulevad mulle pähe mõtted, mis jäävad kummitama. Pool aastat olin seedinud mõtet hakata tegelema bikiinifitnessiga, teadmata teemast suurt midagi. 6. jaanuaril 2016 jalutasin nagu tavaliselt trenni, ütlesin oma soovi välja ning sellele kiideti takka. Võtsin ühendust toitumisspetsialisti-treeneri Margus Silbaumiga, keda usaldasin tänu varasemale koostööle.

Juba 30. aprillil astusin lavale Eesti karika­võistlustel kulturismis ja fitnessis, mis oli mu esimene võistlus üldse. Tundsin ennast superhästi! Mind tunnistati parimaks nii Bikini Fitness Masteri kui ka Mastersi sportlaste üldarvestuse kategooriates. Master ehk kogenud sportlane, naersin ma. Sügisel toimunud Eesti meistrivõistlustel sain pronksi ning aasta lõpetasin fitnessi MMil Dominikaanis.

Arvestades nii lühikest ettevalmistusaega, tundub see hullumeelne projekt, aga minule üsna iseloomulik. Seadsin end kõige julmema katsumuse ette, sest mis võiks olla veel hirmutavam kui seista laval sisuliselt alasti ja lasta end arvustada?! Kõik loeb: proportsioonid, lihased, juuksed, nahk, näojooned… Ning arvamus ilust on ju subjektiivne, see pole numbriliselt mõõdetav nagu teised spordialad. Mida hetkel enim hinnatakse, võib tunduda ebaõiglane. Võisteldes olen kõige rohkem kiita saanud õlgade ja tagumiku eest, ise vaatan oma keha kui tervikut.

Paljudel inimestel on hästi kummaline arusaam vanusest. Kui mulle tehakse kompliment “sa näed oma vanusest nii palju noorem välja”, peaks see nagu olema positiivne. Aga mis mu päris vanusel siis viga on? Ma ei tahaks olla uuesti 25aastane. Kortsud on meie kogemused näol, kirjand, mida lugeda. Usun, et oma ilu tasub esile tuua igas eas. Võiks enda eest hästi hoolitseda, et pikemalt aktiivses elus osaleda.