Kuidas te jõudsite ilukirurgiani?

Olles töötanud enam kui kakskümmend aastat üldkirurgina, oli mul kõrgem kategooria kirurgia erialal. Ühel heal päeval tekkis mul võimalus hakata Eesti-Soome ühisettevõttes tegelema ilukirurgiliste operatsioonidega. See võimalus tundus mulle äärmiselt sümpaatne ning soostusin rakendama oma seniseid kogemusi, et aidata inimesi oma iluideaalile lähemale. Aasta oli siis vast 1993, mil täiendasin oma teadmisi ilukirurgia erialal ühes tunnustatud erakliinikus Prantsusmaal. See sündmuste jada on tänaseks viinud selleni, et olen esteetiliste operatsioonide kunsti praktiseerinud juba enam kui kakskümmend aastat.

Milline iluoperatsioon on Eestis kõige populaarsem?

Enamik patsiente on naised, kes valdavalt soovivad korrigeerida või suurendada oma rindu.

Kas te oskate öelda, miks enamik naisi just selle protseduuri kasuks otsustab?

Põhjuseid on mitmeid. Olgu see siis kas geneetiliselt väiksemapoolsed rinnad ning lihtne soov oma büsti suurendada, emadusejärgselt ära vajunud rinnad, suurema kaalukaotuse tulemusena ära vajunud rinnad või siis rinnavähi tagajärjena tehtav rinna rekonstruktsioon.

Millised on kõige sagedamini esilekerkivad küsimused rinnaoperatsioonide kohta?

Kõige sagedamini uuritakse implantaatide vastupidavuse, eluea ja turvalisuse kohta. Samuti küsitakse, kas rinnasuurendusoperatsioon takistab tulevikus imetamist. Kui rääkida vastupidavusest, siis implantaadid suudavad taluda oluliselt suuremat jõudu, kui tegelikult mõistlik oleks. Samuti, isegi sellisel ebatõenäolisel juhul, kui implantaat peaks kehas purunema, on selles sisalduv meditsiiniline silikoon loodud olema organismile ohutu. Seega miskit halba juhtuda ei saa. Rääkides implantaatide elueast – tänapäeval võib implantaatide elueaks lugeda julgelt 10–15 aastat ning kui probleeme ei teki, ei ole tegelikult ka näidustust implantaatide vahetamiseks. Mis puudutab aga imetamist, siis üldjuhul implantaadid ei sega imetamist, kuid siiski on mõistlik ajastada rinnasuurendusoperatsioon aega, mil plaanitud laps on sünnitatud. Seda sel lihtsal põhjusel, et emadus mõjutab rindade suurust ning välimust üpris palju.