Kahekorruselises majas Nõmmel elavad kunstnik ja DJ Tarrvi Laamann (43), kelle eriline armastus on just reggae-muusika, tema abikaasa Tiina ja teismeline tütar Cassandra. Teeme kohe selgeks: ammust aega soovib Tarrvi oma nime näha just sellisel kujul, kahe r-iga. Kooliajal aeti dokumentides pidevalt midagi sassi ja öeldi talle Taavi. See muutus väga tüütuks, ta hakkas nime kirjutama Tarrvi.

Nõmme serval

Tarrvi on põline nõmmekas, kes elu jooksul pesitsenud üürikorterites Lasnamäel ja Kala­majas, aga pere tekkides tahtis tagasi lapsepõlvemaadele. Kui ta lehekuulutuse peale maja uurima tuli, leidis eest räsitud hoone. Siiski tajus potentsiaali.

Kõige enam võlus teda maja asukoht metsa ja raba läheduses. “Naljatades ütlen ikka, et elan maal. Siin on väga vaikne, hommikuti äratab linnulaul,” räägib Tarrvi. Tunneb vaid puudust sellest, et maja oleks ehitatud ilmakaarte suhtes õigesti, nii et lõunaküljel paikneksid suured aknad ja põhja pool ainult paar lukuauku. Ta toob eeskujuks Jaapani, kus osatakse targasti planeerida. Mõnd aega elaski Tarrvi Jaapanis. Mees, kellelt ta stuudio üüris, pani talle südamele: kui õhtuti tööd teed, siis tõmba kindlasti kardinad ette! Hästi, mõtles Tarrvi, kes see ikka tahab näha oma aknast kogemata kummalist võõramaalast, kes maalib, pealegi võib-olla palja ülakehaga? “Aga ei. Tema mõte oli hoopis selles, et minu akendest paistev valgus võib segada naabrit tähistaevast nautimast. Kes Eestis mõtleks niisugusel tasemel teise heaolu peale?” küsib Tarrvi.