Jah, üks Facebooki postitus võib muuta elu. Saatuse tahtel märkasin eelmisel kevadel 2697 Facebooki-sõbra postituste laviinis Peep Vainu oma. Seal seisis: “Olen juba neli korda käinud Indias “sanatooriumis”. Kogemata Goast leitud ajurvedakliinik Devaaya on saanud ootamatult üheks mu lemmikpuhkekohaks. See kliinik on sisuliselt väga tsiviliseeritud väike neljatärnihotell. Asub Divari saarel, lennujaamast 45 minuti sõidu kaugusel, aiaga piiratud territooriumil. Pädevad arstid, ilus keskkond, kvaliteetsed hoolitsused, puhas, kerge ja maitsev taimetoit, jooga kaks korda päevas ja meditatsioon, bassein ja päike.” Lisaks kirjeldas ta postituses, kuidas kogetud ajurvedaravi on kiirendanud tema taastumist meniskioperatsioonist ja kuidas õhukeseks kulunud põlvekõhr pärast selle sanatooriumi külastust taastuma hakkas. Keha üldisest puhastusest ja võimalikust kaalulangusest rääkimata.

Hinnatud, aga soodne

Mina, 40+ vanuses ja kaalutõusu tõttu kergelt stressis, pidasin ahvatlevaks just kaalu­langust. Tavadieetidesse ei ole mul kunagi usku olnud, küll aga õigesti toitumisse vastavalt oma kehatüübile. Samuti lootsin leida lahendust näonahaprobleemidele, et ometi saaks neist “pidu rikkuvatest” punnidest vanas eas lahti. Kui liita veel India taevas sirav päike ja paketis lubatud kaks massaaži iga päev, siis oli otsus tehtud. Härra Vainu postitusest lugesin veel, et tasub minna vähemalt 9–10 päevaks. Kohapeal saabuvat esimene tuntav mõju 5–7 päevaga – siis on hea seda veel süvendada ja kinnistada. Kõige sagedamini minnakse sellisesse sanatooriumisse kaheks nädalaks, kui tervisega vaja rohkem tegeleda, siis isegi kolmeks.

Devaayat peetakse India top 5 vääriliseks kohaks, samas on see teiste omalaadsetega võrreldes kaks või enamgi korda soodsam. Meie rõõmuks selgus, et kuni märtsi alguseni saab Helsingist Goasse ka otse – Aurinkomatkat pakuvad tšarterlendu. Ja Divari saare Devaaya Ayurveda & Nature Cure Center on kenasti nende hotellivalikus. Otsustasime õega sõita nädalaks, see sobis meie rahakotile ja tundus mõistlik aeg ka juhul, kui meie arvamus heast puhkusest peaks Peep Vainu arvamusega totaalselt vastuollu minema.