Magamistuba on viimane, mida näed, kui õhtul silmad suled – ning esimene, kui ärkad. Paljudes Eesti kodudes on see tuba vaid praktilise kaaluga, kus voodi ja riidekapp, ent tegu võiks olla kodu tähtsaima toaga, millest õhkub heaolu. Selle ruumi sisustamise eelis on, et isegi seinavärvi muutmata saad anda toale täiesti uue meeleolu, vahetades näiteks välja voodipesu ja kardinad või kattes seinad meeldivate piltidega. Vaata üle, kas vajaksid pimendavaid kardinaid, õhuniisutajat või tasuks voodi hoopis teise seina pöörata.

Kuidas......muuta magamistoa atmosfäär luksuslikuks?

Kangad. Ilus ja kvaliteetne voodipesu näeb hea välja, aga aitab sul ka paremini magada – see peab hingama ja mitte torkima. Kardinad võta laiemad kui vaja, näeb uhkem välja. Vaip lisab hubasust.

Padjad. Mõlemal pool suur ja väike padi magamiseks ning terve hulk mõnusaid dekoratiivpadjakesi, mis suisa kutsuvad voodisse! Nii päevatekkide kui ka ilupatjade puhul on praegu moes rikkalik samet (saadaval näiteks H&M Home’i kauplustes).

Sümmeetria ilu. Feng shui järgi peab valitsema tasakaal: mõlemal pool öökapp, lamp, sama hulk patju, et energia voolaks ja suhe oleks harmooniline.

Valgustus võiks kindlasti olla reostaadi ehk dimmeriga! Lase lihtsalt paigaldada vastav lüliti.

Graafilise disaineri Kristi Tammingu elukaaslane Toomas ehitas voodi ise: neli suurt ratast, eritellimusena valminud euroalus, selle peal madrats ja peatsiks vana uks, mis leitud ühe renoveeritava maja juurest konteinerist. “Tapeedi sain lõpumüügist, see pidi olema magamistuppa feng shui järgi eriti hea ja soodustama armastuse õhkkonda,” naerab Kristi – näiliselt tagasihoidliku tapeedi lillede vahel on erootilistes poosides paljad paarid. Öökappide aset täidavad otse tehasest tellitud Eamesi disaintoolid.