Kuidas sulle värske Anne & Stiil meeldib? Millest sooviksid veel lugeda? Kirjuta otse mulle mariliis.helvik@kirjastus.ee või tervele toimetusele annestiil@kirjastus.ee.

Kuigi soovitused “Ole enesekindel!”, “Julge riskida!” ja “Usu endasse!” saadavad meid peaaegu kõikjal, kuhu pilk ulatub, on selle juures üks aga. Tore, et teised meisse usuvad. Aga kust leida sisemist enesekindlust, et tõesti julgeda riskida ja panna vajadusel kõik mängu, liikuda mugavustsoonist välja? Kuidas olla kindel, et “jah, ma suudangi”? Maailmas, mis on naiste ebakindluse toitjatest tulvil, on see päris keeruline.

Võtame näiteks uusaastalubadused – endale justkui kampaania korras antud tõotuste, nagu “hakkan trennis käima” või “võtan suveks viis kilo alla” mittepidamine enesekindlust just ei lisa. Ja kas mitte just sellistel hetkedel ei peatu pilgud sotsiaalmeedias järjekordsel fitnessistaaril või kas või sõbrannal, kellele pole viis lisakilo kunagi mureks olnudki? Tundub ebaaus?

Artikkel eneseusu leidmisest on selles ajakirjas üks mu lemmikuid. Miks lööb enesehinnang ja -usk mõnikord kõikuma? Nõustaja Triin Juhansoni sõnul on siin suur osa ebaõnnestumistel ja mõtteveal, et negatiivseid sündmusi tajutakse võimsamatena kui positiivseid. Järgmisel korral, kui midagi ebaõnnestub, mõtle, kas üks luhtaläinud tegemine on ikka väärt seda, et end maha kannaksid. Ei ole ju.

Niipea kui oled otsustanud hakata enesesse uskuma (loe: ise oma elu puudutavaid otsuseid vastu võtma), võivad juhtuda imelised asjad. Meie seekordse kehaloo kangelanna, rõivabrändi Tallinn Dolls eestvedaja Mari Martin on selle suurepäraseks näiteks, öeldes, et tunneb end praegu enesekindlamalt kui eales varem. Tema tsitaat “Enesekindel naine ei võrdle end kellegi teisega. Kui, siis vaid iseendaga – eile ja täna” on igatahes väärt jagamist.

Rohkem eneseusku!

Mari-Liis Helvik
Anne & Stiili peatoimetaja

Nii valmistasime ette märtsinumbrit – siin on vaid mõned hetked meie toimetuse selle kuu tegemistest! Näita meile, kuidas Anne & Stiili seltsis aega veedad. Selleks postita Instagrami foto oma selle kuu ajakirjast ja lisa #hetkedannestiiliga.