Inspireeriv naine

Enne uue ajakirja lugemist otsisin kapihõlmast välja vana Anne & Stiili ning lugesin uuesti läbi kaaneloo Kaja Kallasega. Mäletan, et juba tol korral oli see artikkel minu jaoks ajakirja hitt. Oleks äge, kui minus oleks kas või veerandi jagu Kaja elutarkust, sära ja intellektuaalsust. Kui kunagi saaks rahvas otse presidenti valida, oleks minu soosikuks Kaja. Ta on Naine suure algustähega. Temalt on palju õppida.

Kati

Oska elu väärtustada

Pole ühtki ajakirjanumbrit, milles Anne & Stiil ei puudutaks hinge. Seekordses sügiseses väljaandes kõnetasid mind kõige enam kogemuslood, mille keskmes äärmiselt tugevad indiviidid. Lugu Teelest tuletas meelde, kui oluline on elada oma õnnehetkes nüüd ja praegu ning kui eluterve on endale ingridbergmanlikult vahel meelde tuletada, kui suur õnn on hea tervis, õnnetunne ja imelised inimesed su ümber.

Anu

Inspireeris ja puudutas

Lugesin ajakirja kärmelt otsast lõpuni läbi. Mõtlen alati, et jätan mõned lood hilisemaks, aga võta näpust – ei saa enne pidama, kui lõpp paistab!

Meeldis lugu Kaja Kallasest. Kuna ma temast varem palju ei teadnud, siis oli tore lugeda tema töödest ja tegemistest. Üks asjalik ja tark Eesti naine.

Kurb oli lugeda Signe ja Maddise lugu, kes kaotasid oma lapse. Kahjuks on elu selline, aga ma tean, et inglid hoiavad teie Lisannat.

Teele haiguse lugu oli inspireeriv. Mina olen hädas peavaludega. Lugesin, et Teelet on aidanud mediteerimine – proovin seda kindlasti.

Ka kosmeetikamaailmast sain palju toredat ja põnevat infot.

Monika

30 on tõesti uus 20

Väga põnev oli lugeda ägedate 30ndates naiste suhtumist oma vanusesse. Mäletan, kui 20selt tundus 30 piiri ületanud inimene igivanana, siis praegu – 33aastasena – tunnen end nii väliselt kui ka sisemiselt paremini, enesekindlamalt ning kaunimana kui eales varem.

Kadi

Sügise võlu

Stigi kolumn loob alati hea tuju. Nii ka seekord. Kirjeldus kohviku külastamisest ja eesootavast sõbrast pani kujutlusvõime tööle ja sarnast kohtumist ihkama.

Kuna minu 30. sünnipäev pole enam mägede taga, siis lugedes artiklit “30 on uus 20”, rahunesin maha. Mõistsin, et 30 on lihtsalt number – selle kukkudes ei muutu üleöö kellekski teiseks. Tuleb elada tervislikult ja tegeleda sellega, mis sind õnnelikuks teeb. Nõnda püsid alati noorena, olenemata sünniaastast passis.

Anna-Liisa

Väärt lugemine

Kohandades Francis Baconi sõnu: “Mõnda ajakirja tuleb maitsta, mõni tervelt alla neelata. Vaid vähesed tasub peeneks närida ja ära seedida.” Teisisõnu: on neid ajakirju, millest tuleb lugeda vaid katkendeid, teisi pealiskaudselt lehitseda ja need vähesed kolmandad tervikuna hoolikalt ja tähelepanelikult läbi lugeda. Kaja Kallase persoonilugu oli justkui mulle loodud. Olen alati imetlenud tema töövõimet ning arukat väljendusviisi. Mul oli suur rõõm teie vahendusel temaga lähemalt tutvuda.

Jaanika

Minu õnne valem

Septembrinumbris kõnetas mind artikkel “Mis on õnne valem”, eriti Aire lugu. See, mida ta kirjeldas, sarnaneb paljuski minu eluga. Minu mees töötas aastaid Eestist eemal. Püüdsin talle kindlustada hea tagala: lastest on kasvanud tublid inimesed ning kodu oli hoolitsetud ja hoitud. Nüüd mõistan, et vankumatuks Hiina müüriks olemine oli viga. Tervitasin oma meest alati maitsva toiduga ja lasin tal kodus maksimaalselt puhata. Paraku süvendas hoolitsus temas hoopis vastupidist tunnet – ta arvas, et saan kõigega ise hakkama. Nii nagu Airelgi, purunes ka minul arvamus, et “olen naine, keda maha ei jäeta”. Mees läks noorema juurde, kuid oli peagi tagasi. Kahjuks polnud purunenud “tassi” enam võimalik parandada. 25 aastat kestnud abielu oli läbi. Selle katsumuse kaudu leidsin oma õnne valemi. Ei ole õige pühenduda ainult oma pereliikmetele, jättes ennast kõrvale. Tee asju, mis sulle rõõmu ja rahuldust pakuvad – nii on õnnelikud ka su lähedased.

Ene

Aitäh, kolumnistid!

Minu vaieldamatuks lemmikuks olid ja on kolumnid koos oma vimkade ja riukaliku huumoriga!

Mariann

Anna teada, mida sa Anne & Stiili oktoobrinumbrist arvad. Kirjuta meile aadressil annestiil@kirjastus.ee või kommenteeri facebook.com/annestiil.

12. oktoobriks saabunud kirjade ja kommentaaride autorite vahel loosime välja Electrolux Ergorapido varstolmuimeja (250.-).

Septembrikuu auhinna, Iittala lauanõude komplekti, võitis Ene. Palju õnne!

Oktoobrikuu auhinnaks on mitmete auhindadega pärjatud, trendika disaini ning suurepärase manööverdusvõimega varstolmuimeja Electrolux Ergorapido, mis sobib ideaalselt põhjamaise kodukujundusega. Mudel on varustatud uue Li-ion HD akuga, mis peab laadimiseta vastu kuni 45 minutit. Ergorapido varstolmuimeja seisab püsti abiseadmeteta, tänu millele on selle kasutamine eriti mugav. Raskesti ligipääsetavate kohtade või väikeste pindade puhastamiseks on Ergorapido varre küljes ka eraldi käsitolmuimeja.