Tartust pärit Jane Tuha (29) ja Saaremaa tüdruk Kaili Adamson (26) tundsid poolteist aastat tagasi ühel lõuna­pausil uidates, et tahaksid teha midagi põnevat, mida Eestis varem nähtud pole. Üritusturunduse taustaga naiste peas süttis mõte jäätisest, mis lisaks heale maitsele oleks ka väliselt efektne. Nii sündiski idee teha udupilve mattunud jäätis. Selle valmistamisel kasutatakse veeldatud lämmastikku, mille –196kraadine temperatuur muudab jäätise jääkristallid sekunditega väga väikesteks. See tekitabki jäätise ümber udupeene auru.

Vahvlihaldjate loomine jääb samuti 2015. aastasse. Inglismaal moeärijuhtmise ja -turunduse eriala lõpetanud Liisel Vellend (25) oli väikese lapsega kodus, aga kibeles midagi ette võtma. “Ühel päeval helistas sõbranna ettepanekuga: hakkame pakkuma nõukaajast tuntud nostalgilisi vahvleid! Mulle mõte meeldis. Kujundasin kiirelt logo, tegin Facebooki lehe ja… lumepall hakkas kiiresti veerema.”

Tahad teha – tegutse!

Eksklusiivseid Taani lagritsaid müüva netipoe Manuela Maitsete Maagia omanik ja nelja lapse ema Manuela Kelt (38) tundis paar aastat tagasi, et elu on mõnusalt stabiilne. Aga stabiilsus ei käi Manuela olemusega kuidagi kokku. “Tahtsin midagi ära teha ja kui oled oma peas selle valmisolekuni jõudnud, hakkad nägema ka võimalusi. Nii märkasingi ühel reisil Kopenhaageni lennujaamas lagritsabrändi Lakrids by Johan Bülow poodi. Väikese butiigi unistus on mul alati peas tiksunud, miks mitte lagritsapood?” küsis Manuela endalt.