“Oli aeg, kus arvasin, et iga päev kellast kellani tööl käimine on üks hullemaid asju, mis võib minuga juhtuda. Üllataval kombel mõningane rutiin on hea. Samas meeldib mulle jätta midagi juhuse hooleks. Tundmatus teeb elu põnevaks. Kord kuus käin väga hea massööri juures, kes pole selgeltnägija, aga “loeb” keha. Näiteks läinud kevadel ütles ta: sulle pakutakse vinget teleprojekti ja sa ju alati ütled jah, nii ka seekord. Varsti helistati mulle näosaatest…

Põnev on usaldada oma intuitsiooni. Seni ma ei ole seda julgenud. Olen küll emotsionaalne inimene, kuid otsused langetan kaalutletult ja võib-olla liigagi vähe südamega tunnetades. Keha annab meile infot, mida me sageli ei oska või ei julge välja lugeda. Ma ei mediteeri ega käi joogas; mingi hetk räägiti sellest nii palju, äge spirituaalne värk, läksin innukalt kaasa ja proovisin, aga kontakti ei tekkinud. Sain aru, et olen trendi ohver ning ju siis pole ma selleks veel valmis või pole seda mulle parasjagu vaja.

Mingi aeg avastasin, et peab hakkama rohkem mõtlema oma vaimse ja füüsilise heaolu peale. Üritasin teha vähemalt 10 000 sammu päevas, aga see tekitas minus pigem negatiivse hasardi – just nagu mõni loeb kinnisideena kaloreid. Liikumine peaks tulema loomulikult, nagu ka trenn peaks olema lõbus tegevus lisaväärtusega. Kevadel ja sügisel käin jõusaalis, suvel ma ei taha siseruume nähagi ja veedan aega pigem looduses.

Üks kord olen tervise pärast tugevasti ehmatanud, kui mu süda pärast pingelist trenni lööke vahele jättis. Sestpeale tean: kui sa ei jaksa midagi teha, pead julgema seda öelda ja teha pausi. Me justkui ei tohi näidata end haavatavatena, aga inimese jõuvarud pole lõputud! Tavaliselt kord aastas olen tõsiselt haige, hääl läheb ära, tulevad köha-nohu. Aga sestsaati kui mul mandlid ära lõigati, on palavikku olnud üliharva.

Mõnikord on sõbrad imestanud, kuidas jaksan olla nii positiivne. Osalt on see kaasasündinud rõõmsameelsus, aga seda saab ka treenida. Kui miski viib madalseisu, tean, et niikuinii läheb varsti paremaks. Teadmine, et miski sind ei murra, annab sel hetkel palju jõudu!